جشن گرفتن کارت ورود به آزمون دانشگاه ها دانشگاه

جشن گرفتن: کارت ورود به آزمون دانشگاه ها دانشگاه داوطلبان دریافت آموزشی آموزش داوطلب انتشار

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی روايت عجيب از سقوط پرواز تهران- ياسوج

«كانال سايبرى عماريون» مدعي شده است که سقوط هواپيماي تهران-ياسوج، توطئه اي براي از بین بردن «جاسوسان محيط زيست» بوده هست. هنوز خبر شوک کننده سقوط هواپيماي آي تي

روايت عجيب از سقوط پرواز تهران- ياسوج

روايت عجيب از سقوط پرواز تهران- ياسوج

عبارات مهم : آسمان

«كانال سايبرى عماريون» مدعي شده است که سقوط هواپيماي تهران-ياسوج، توطئه اي براي از بین بردن «جاسوسان محيط زيست» بوده هست. هنوز خبر شوک کننده سقوط هواپيماي آي تي آر ۷۲ شرکت هواپيمايي آسمان هضم نشده بود که محمدرضا تابش، رئيس فراکسيون محيط زيست مجلس در اطلاعيه اي از حضور جمعي از فعالان محيط زيست در اين سانحه هوايي خبر داد «حادثه تأسف بار سقوط هواپيما در مسير ياسوج که منجر به جان باختن ده ها نفر از سرنشينان و کادر هدايت کننده هواپيما شد و جمعي از متخصصان متعهد و از خود گذشته محيط زيست و منابع طبيعي که در روزهاي اخير با حضور در مجلس از تلاشگران اين عرصه و فعاليت هاي آنها مستندا دفاع کردند را به کام فوت کشيد، موجب تأسف و تأثر فراوان شد».

روايت عجيب از سقوط پرواز تهران- ياسوج

اشاره تابش به حضور فعالان محيط زيست در مجلس به پيگيري هاي آنها در زمینه دستگيري همکاران خود به جرم جاسوسي مربوط بود.

۱۹ بهمن (۱۰ روز پيش از سانحه هوايي) پسر دکتر کاووس سيدامامي خبر داد که مأموران امنيتي در تماس تلفني با مادر او خبر خودکشي سيدامامي را به خانواده آنها اطلاع دادند. تا آن وقت حتي خبري از بازداشت سيدامامي و برخي از همکاران محيط زيستي او منتشر نشده بود. بعدتر مشخص شد که جمعي از فعالان محيط زيست در چهارم بهمن به جرم جاسوسي دستگير شده است بودند.

«كانال سايبرى عماريون» مدعي شده است که سقوط هواپيماي تهران-ياسوج، توطئه اي براي از بین بردن «جاسوسان محيط زيست» بوده هست. هنوز خبر شوک کننده سقوط هواپيماي آي تي

۱۰ روز بعد و در حالي که هنوز افکار عمومي و رسانه ها به دنبال يافتن ابهام هاي خود در زمينه دستگيري فعالان محيط زيست و درگذشت دکتر سيدامامي بودند، هواپيماي شرکت آسمان سقوط کرد و تعداد ديگري از فعالان محيط زيست جان خود را از دست دادند.

سايت تابناک هم جمعه، چهارم اسفند، در مطلبي از بازداشت «سه تن از فعالان حيات وحش ايران در يکي از شهرهاي استان هرمزگان» خبر داد. اين سه نفر جزء آن هفت نفري هستند که از ميان فعالان محيط زيست ايران هنوز در بازداشت به سر مي برند و هم وقت با کاووس سيدامامي بازداشت شده است بودند.

در حالي که با گذشت بيش از يک هفته از اين سانحه هوايي هنوز جست وجوي اجساد جان باختگان ادامه دارد، کانال «عماريون» ادعا کرده که سقوط اين هواپيما «داراي ابهام و رازآلود هست. اين کانال در نوشته اي با تيتر «اين پرواز عمدا انجام شد، براي از بین بردن فيزيکي جاسوسان محيط زيست»، مدعي شده است «گرچه اجازه پرواز هواپيماي تهران_ياسوج که داراي نقص فني محرز بوده بسيار داراي ابهام و رازآلود بود ولی با پيگيري و بررسي سرنشين هاي اين پرواز به ۱۶ مسافري برمي خوريم که همه با سيدامامي، جاسوس پرونده هاي محيط زيست به نوعي ارتباط داشته و رد جاي پايشان در اين پرونده باقي مانده بود».

روايت عجيب از سقوط پرواز تهران- ياسوج

عماريون در بندي ديگر نوشته: «البته جدای از اين مطلب که چه کساني در اين عنوان و سقوط، مقصر هستند و بايد پيگيري شود، اين است که هنگامي که مهره اي از سلسله جاسوسان گرفتار دستگاه امنيتي کشور مي شود، براي جلوگيري از افشاشدن سر حلقه آنها غالبا پروژه از بین بردن جاسوسان کليد مي خورد». عماريون در نهايت با اين مقدمه چيني ها نتيجه گرفته «سيدامامي بايد در زندان خودکشي کند يا تظاهر به خودکشي نمايد تا پيغام خود را به وسیله مرگش به سر حلقه و اربابانش بدهد. ۱۶ نفر از مراودان سيدامامي بايد سرنشين هواپيمايي شوند که نقص فني آن محرز بوده و دستور پرواز آن به وسیله مدير عامل شرکت هواپيمايي آسمان صادر شود».

عماريون در انتهای اين نوشته تعريضي به مديرعامل شرکت آسمان زد. گويي که تمام نوشتار به يک عبارت تسويه حساب اين سايت با مديرعامل کنوني شرکت آسمان هست؛ «حسين اعلايي با شروع کار دولت حسن روحاني، در ۱۹ آذر ۱۳۹۲ با حکم ايراندخت عطاريان، مديرعامل صندوق بازنشستگي کشوري، مديرعامل شرکت خدمات هوايي آسمان شد.» حسين علايي، نخستين فرمانده نيروي دريايي سپاه پاسداران بعد از تشکيل آن در سال ۱۳۶۴ است.

«كانال سايبرى عماريون» مدعي شده است که سقوط هواپيماي تهران-ياسوج، توطئه اي براي از بین بردن «جاسوسان محيط زيست» بوده هست. هنوز خبر شوک کننده سقوط هواپيماي آي تي

خانواده فعالان محيط زيست بازداشت شده است در پایتخت کشور عزیزمان ایران تاکنون با نمايندگان مجلس سه جلسه داشته اند. در اين جلسه برخي مقام هاي مسئول از محيط زيست نيز حاضر بوده اند. مجلسي ها قول مساعد داده اند که پيگير وضعيت بازداشتي هاي اخير باشند. برخي از آنها تا به حال سه بار و برخي دو بار با خانواده در تماس بود اند. پيش بيني خانواده ها اين است که فعالان محيط زيستي بازداشت شده است کماکان در سلول انفرادي به سر مي برند. آنها هنوز در جريان خبر فوت کاووس سيدامامي قرار نگرفته اند.

شرق

واژه های کلیدی: آسمان | پرواز | بازداشت | خانواده | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz